O nas

Idea PSP ma swój początek jako grupa na Facebooku. Przez ponad rok grupa dostarczała Wam ciekawostek ze świata fotografii ulicznej. Wraz ze wzrostem zainteresowania, przyszedł czas, by dać jej należyte miejsce w sieci.Ta strona, to nasz mały świat, gdzie łączy się obraz i refleksja z dozą niezbędnych informacji. Ukazuje szeroko pojętą fotografię uliczną nie zapominając jednocześnie o nurtach pochodnych.

Fotografia uliczna wbrew swej nazwie nie odnosi się tylko do urbanistycznej architektury, ale do samego człowieka, jego zachowań i relacji z otoczeniem. Nie musi być koniecznie usytuowana w mieście. Pokażemy, że świetne zdjęcia można zrobić zarówno w małej wiosce, na polnej drodze czy na pustej plaży.

Styl street zawiera w sobie elementy reportażu jak i fotografii dokumentalnej, nie łącząc się przy tym z żadnymi datami czy konkretnymi wydarzeniami. Jest to fotografia spontaniczna, ukazująca wyjątkowość i ulotność chwili. Charakter fotografii ulicznej zawsze pozostaje unikatowy. Street photo nie czeka na ustawienie światła, ostrości, przemyślenie kadru. Żyje zasadą „Teraz albo nigdy”.Jesteśmy jej fanami i chcemy się tym podzielić. PSP kontynuując ideę otwartej grupy, chce sprawić by nurt ten został odpowiednio doceniony i coraz bardziej się rozprzestrzeniał. Życzymy wiele inspiracji, miejcie oczy otwarte i dobry refleks.
Redakcja
Poszukujemy osób chętnych poświęcić swój czas przy tworzeniu naszego portalu, a w szczególności:

publicystów chętnych podzielić się ze światem swoją wiedzą w zakresie fotografii nie tylko ulicznej.