Wielka Wyprzedaż w Bookoff/Lato 2016 – Nasz wybór

Wielka wyprzedaż w Bookoff edycja letnia już niedługo przed nami (weekend, 2-3 lipca 2016). Warto zatem przyjrzeć się kilku tytułom które będziecie mogli zakupić po mocno obniżonych cenach.

Więcej informacji o wyprzedaży znajdziecie tutaj

Magnum Magnum

Jest to wielki przegląd twórczości fotografów Magnum. Znajdziemy tam wszystkie te zdjęcia z którymi kojarzy się ta agencja. Zaczynając od Henriego Cartier-Bressona, przez Eliota Erwitta po Bruca Gildena czy Martina Parra. Taki album powinien znaleźć się w domu każdego szanującego się fana dobrej fotografii.

Lartigue: Life in Color

Lartigue głównie znany jest ze swoich czarnobiałych zdjęć. Jednak jego kolorowy dorobek spokojnie dorównuje jego ikonicznym fotografiom. Sam album jest przekrojem twórczości autora. Oprócz scen z życia francuskiej bohemy znajdziemy tutaj również wiele ciekawych i pięknych portretów jak i zapisków fotograficznych Lartigue`a

Forever Paris: Timeless Photographs of the City of Lights

W czasie kiedy Paryż zmienia się nie do poznania warto sięgnąć po ten album wypełniony nostalgią oraz romantyczną wizją stolicy Francji. Zanurzymy się w nim w miasto którego uliczkami przechadzali się Humprey Bogart czy Aubrey Hepburn.

Daido Moriyama in Color: Now, and Never Again

To kolejny (po Lartigue`u) album który pokazuje kolorowe fotografie autora znanego z czarnobieli. Moriyama z ogromną wytrwałością wpatruje się w Japonię lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Kraj pełen wewnętrznego napięcia, zarówno politycznie jak i kulturowo. Daido płynnie przechodzi między sferą publiczną a prywatną i bardzo intymną. Pomimo obecności koloru cały album zachowuje specyficzny styl autora. Niespokojne i rozedrgane sytuacje uliczne są tu przerywane pełnymi napięcia (charakterystycznymi dla japońskich fotografów) aktami.

Chris Dorley-Brown: Drivers In The 1980s

Lata 80, wschodni Londyn, poranny szczyt na ulicach, czerwone światło i odrobina słońca. Tylko tyle Chris Dorley-Brown potrzebował żeby sportretować pewien wycinek brytyjskiego społeczeństwa. Wschodni Londyn jest miejscem wyjątkowym dla fotografów do tego stopnia że powstało wydawnictwo publikujące książki fotograficzne wyłącznie opowiadające o tym miejscu. Jednym z tych mini albumów jest tytuł “Drivers in The 1980s”. To bardzo klimatyczne zdjęcia które z jednej strony są świetnym zapisem niedawnej (ale już bardzo retro) przeszłości a z drugiej uniwersalną opowieścią o człowieku i jego pogonią za sukcesem.

Kenneth Graves: The Home Front

Jest to chyba jedyna książka fotograficzna przy oglądaniu której, na każdej stronie, ma się ochotę wykrzyknąć WOW. Każde ze zdjęć to majstersztyk humoru, obserwacji i ironii.  Niektóre fotografie to czysty surrealizm wykadrowany z codzienności Ameryki lat 60tych i 70tych. Inne to szczęśliwe przypadki albo połączenia tak absurdalne że nie sposób zaśmiać się w głos.

Eugene Richards: Dorchester Days

“Dorchester Days” to esej dzięki któremu Richards dostał się do agencji Magnum w 1978 roku. Album jest bardzo odważnym portretem miasta wypełnionego przestępczością, biedą, rasizmem i przemocą. Jednocześnie autor nie pokazuje tego wprost, raczej skupia się na ludziach którzy w tych trudnych warunkach starają się wieść normalne życie.

Mateusz Grybczyński
mateusz.grybczynski@gmail.com
No Comments

Post a Comment

1 × three =

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.