Wielka zimowa wyprzedaż BOOKOFF zima 2017 – nasz wybór

Wielka zimowa wyprzedaż BOOKOFF zima 2017 – nasz wybór

Dobrych albumów fotograficznych nigdy za wiele, zwłaszcza takich, w których znajdziecie sporo inspiracji do własnej pracy. Już niedługo będziecie mieli okazję nabyć je w cenach, jakie w Polsce zdarzają się tylko dwa razy do roku: na początku lutego i lipca. Wtedy Księgarnia Artystyczna Bookoff organizuje akcję promocyjną. Już niedługo, bo 11 lutego rozpocznie się zimowa edycja wyprzedaży. W ofercie znajdzie się ponad 2200 tytułów książek z różnych dziedzin sztuki. My przyjrzeliśmy się szczególnie tym, które są bliskie naszej pasji.

Manuel Alvarez Bravo: Photopoetry – monografia meksykańskiego fotografa Manuela Alvareza Bravo zawierająca ponad 360 zdjęć ułożonych chronologicznie, dających obraz 80-letniej pracy fotograficznej tego artysty. Książka zawiera także rys historyczny pracy Manuela Alvareza Bravo, jego biografię i przedmowę spisaną przez wdowę po artyście, Colette Alvarez Urbajtel. Część zdjęć zawartych w albumie nie była wcześniej nigdzie opublikowana. W Księgarni Fotograficznej Bookoff już od 11 lutego będzie można kupić tę pozycję w bardzo atrakcyjnej cenie, bo już za 99 zł.

Cena: 99 zł zamiast 249 zł

336 stron

Oprawa twarda
Wydawnictwo Thames & Hudson

Joel Sternfeld: First Pictures to pierwszy album z pracami Joela Sternfelda, w którym ujrzymy głównie niepublikowane wcześniej zdjęcia w kolorze. Fotografie przedstawiają rys twórczości Sternfelda z lat 1969–1980, od pierwszych zdjęć wykonanych w formacie 35 mm na kodachromie, przez fotografię uliczną, którą porzucił w 1976 r., aż do kolorowych zdjęć z lat 70’, na których widać przejawy cech towarzyszących jego dojrzałej twórczości – upolitycznienie zdjęć czy ironię. Publikacja towarzyszyła wystawie Joel Sternfeld – Color Photographs since 1970 trwającej w latach 2011–2012 w Foam Fotografiemuseum Amsterdam.

Cena: 149 zł zamiast 219 zł

326 stron

Oprawa twarda
Wydawnictwo Steidl

Martin Parr: Guardian Cities Project to fotoeseje Martina Parra dokumentujące życie 10 brytyjskich miast: Manchesteru, Brightonu, Liverpoolu, Bristolu, Cardiff, Edynburga, Belfast, Newcastle, Cambridge i Leeds. Na 16 stronach każdego z nich znajduje się około 20 zdjęć. Guardian City Project publikowano tylko w sobotnich wydaniach czasopisma „The Guardian” jako dodatek do lokalnej edycji gazety. Dodatkowe 750 kopii wydrukowano na potrzeby projektu zbierającego wszystkie fotoeseje poszczególnych miast. Dziś są rzadko dostępne, wręcz unikatowe. Na wyprzedaży organizowanej przez księgarnię będzie można nabyć Guardian Cities Project już za 199 zł.

Cena: 199 zł zamiast 349 zł

16 x 10 stron

Oprawa miękka
The Guardian

Elliott Erwitt: Snaps Abridged edition zawiera ponad 500 zdjęć autorstwa Elliotta Erwitta, z których większość nie była publikowana przed powstaniem tego albumu. Książkę podzielono na 9 rozdziałów: Look, Move, Play, Read, Rest, Touch, Tell, Point i Stand. Jak tłumaczą wydawcy, fotografia była dla Elliotta Erwitta nauką życia i jego wieczną celebracją, dlatego też poszczególne rozdziały albumu odwołują się do podstawowych czynności życiowych. Snaps jest jedną z nielicznych publikacji zbierających prace Erwitta w tak dużym zbiorze, kompleksowym i najbardziej popularnym albumem z jego zdjęciami.

Cena: 89 zł zamiast 129 zł

240 stron

Oprawa twarda
Wydawnictwo Phaidon

Berenice Abbott: The Unknown Abbott to kolekcjonerski zbór pięciu publikacji prezentujący zdjęcia amerykańskiej fotografki i rzeźbiarki, dziennikarki, uczennicy i asystentki Man Raya, portrecistki takich osobistości jak James Joyce, Marie Laurencin, Jean Cocteau czy Djuna Barnes i fascynatki twórczości Eugène’a Atgeta. Książka zawiera rzadkie prace wykonane przez Abbott na ulicach Nowego Jorku zaraz po krachu na Wall Street w 1929 r., fotografie z podróży po Ameryce z lat 1933–1935, zdjęcia Manhattanu z I poł. XX w. czy osobiste kadry z jej mieszkania w Ohio.

Cena: 999 zł zamiast 1299 zł

1244 strony

Oprawa twarda
Wydawnictwo Steidl

Weegee: Murder is My Business przedstawia zmiany, jakie zaszły w pracy Artura Fellinga: od freelancera do fotografa-detektywa. Weegee był jednym z najbardziej znanych fotoreporterów XX w. podejrzewanym o posiadanie nadprzyrodzonych zdolności pozwalających mu na znajdowanie się w miejscach, gdzie chwilę wcześniej miała miejsce zbrodnia, którą później dokumentował zazwyczaj jeszcze przed przybyciem służb porządkowych. Album Murder is My Business to esencja jego pracy – niepokojące fotografie wypadków mających miejsce głównie na ulicach Nowego Jorku.

Cena: 129 zł zamiast 179 zł

312 stron

Oprawa twarda
Wydawnictwo Prestel

Mateusz Grybczyński
mateusz.grybczynski@gmail.com
No Comments

Post a Comment

two + fifteen =

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.