Witamy

Witamy

English

Z czym kojarzy Nam się fotografia jak nie z drogim sprzętem, wynajęciem studia, modela/modelki, odpowiednim make-up’em, przygotowaniem technicznym czy dalekimi podróżami? Nic bardziej mylnego. Piękno fotografii nie leży w drogim sprzęcie, na białym tle, w umalowanej twarzy czy pod palmami. To ta „właściwa chwila”, która nadaje mocy. Drobne niedoskonałości, ukazujące naszą prawdziwą naturę. Nieostrości sprawiające, że zdjęcie staje się jedyne w swoim rodzaju.

Taka jest fotografia uliczna. Nie wymaga drogiego sprzętu, ani studia.
Pierwszą myślą a zarazem pytaniem fotografa-amatora będzie „Jakiego aparatu będę potrzebował do fotografii ulicznej?”. Odpowiedź to: JAKIKOLWIEK – bylebyśmy potrafili go obsługiwać.

Przyglądanie się ludziom i odnajdywanie dwuznaczności w tych najzwyklejszych codziennych czynnościach jest głównym trybem napędzającym street foto. Liczy się nasza gotowość do działania i refleks, gdyż ciekawe sytuacje nie lubią się powtarzać. Nieważne czy to będzie zrobione lustrzanką czy najprostszym kompaktem.

Fotografia street wciąż zdobywa nowych zwolenników na całym świecie, choć w środowisku fotografów jest nadal mało doceniana. Sami wiemy, że łatwiejsze są początki gdy „podpatrujemy” pracę swoich mistrzów. Dlatego obraliśmy sobie za cel przybliżyć Wam tych fotografów, którzy zostali dostrzeżeni i uznani. Pokazać możliwości jakie daje nam fotografia uliczna.

Znajdziecie tu m.in. wywiady, reportaże, krótkie dokumenty, recenzje z wystaw. Chcemy również dać możliwość i zachęcić Was, byście umieszczali tu własne projekty i materiały, tak jak mogliście to robić w otwartej grupie PSP na Facebooku.

Chcemy byście wspólnie z nami tworzyli i promowali Polską Fotografię Uliczną.

Na początek prezentujemy archiwalne materiały z wystawy Street Photography Now w Warszawie oraz krótki przegląd grup tworzących w duchu fotografii ulicznej.

Zapraszamy.

 

admin
ex3qtor@gmail.com
No Comments

Post a Comment

four + four =

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.